Her yaştan bayan, kısaca kendini melek hissedenlerin topluluğu.

Evde dalgalı saç yapımı

Evde dalgalı saç yapımı Yorumlar: 21 Okunma: 1111

Evde dalgalı saç yapımının çok çeşitli teknikleri mevcuttur. İster bigudi sarabilirsiniz, ister kağıt parçaları kullanabilirsiniz, ister ise maşa yapabilirsiniz. Fakat bigudi ve kağıt parçalarını kullandığınız zaman saçlarınızı bir gece bekletmeniz gerekir ki bu da zahmetli olup, rahat bir uyku çekmenize mani olur. Maşa da saç düzleştiricisi kadar her evde bulunan bir ürün değildir. Peki bu durumda ne yapabiliriz?

Öncesinde saç düzleştiricisi ile saç dalgası nasıl yapılır sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda saç dalgalarımızı tekrar saç düzleştiricisi ile yapacağız fakat çok daha farklı  ve kalıcı bir teknikle.

Ekstradan ihtiyacınız olacak olan şey folyo, bu kadar basit.  🙂

Saç ayrımlarınızı dilediğiniz saç dalgası büyüklüğünde ayırın. Bu sene iri dalgalar moda, o yüzden saçlarınızı iri tutamlara ayırabilirsiniz. Her bir tutamı iki parmağınızla kıvırın. Kıvrımları bozmadan saç tutamını folyoya sarın. Folyolar açılıyorsa tel tokası ile tutturabilirsiniz. Kuaförlerde saç boyanırken kullanılan folyoyu baz alabilirsiniz. Sonrasında saç düzleştiricisini folyolara uygulayın. Folyolar ısıyı tutar. Böylece saçlarınız şekil alabilmek için gerekli ısıyı almış olacak.

Folyolar tamamen soğuyunca saçlarınızı artık açabilirsiniz. Hayal ettiğinizden çok daha fazlasını alacağınıza eminiz. Saçlarınızı artık öne doğru atabilir ve elinizle iyice karıştırabilirsiniz. Hızlı bir şekilde saçınızı geriye doğru atın ve saçınıza son düzenlemeleri verin. Hafif bir saç spreyi sıkarsanız saç dalgaları daha kalıcı olacaktır.

Benzer Yazılar:

21 yorum yapılmıs

  1. O değil blendax kapalı çarşıda saç yıkıyol dalgalı fön çekiyo biz evde düz saça maşa yapıcaz diye bitarafımızı yırtıyoz ADALET :D:SA:D:AS:

    Cevapla
  2. Evde dalgalı saç yapımı Güzellik Erzincan merkezden ben Yamanoz Toker. Merhaba paylaşım gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 15-03-2017 21:48:47 harika ötesi.

    Cevapla
  3. Evde dalgalı saç yapımı Güzellik Uşak merkezden ben Utku Aydin. Selam herkese web siten inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım 18-06-2017 19:13:13 harika ötesi.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir